معروف ترین میم ها در ایران

امروزه میم های اینترنتی یا همان MEME ها به جزء جدایی ناپذیر ما در فضای مجازی تبدیل شده است و کاربران بیشتر اوقات برای خندیدن یا مسخره کردن کسی یا اتفاقی از این تصاویر معنی دار استفاده می کنند. در ایران هم از سوشال هایی که باعث ترند شدن و معروف شدن میم ها می شود می توان به اینستاگرام، توییتر، ردیت و پینترست اشاره کرد.

فضای مجازی ایران که یکی از فعال ترین فضا های مجازی دنیا است در زمینه ای میم سازی از بقیه دنیا عقب نمانده است به طوری که وقتی اتفاقی در فضای مجازی می افتد کاربران میم ساز ایرانی بلافاصله میم های مربوط به آن را می سازند یا از آن اتفاق میم خام استخراج می کنند.

کاربران ایرانی از هر اتفاقی که می افتد میم استخراج می کنند اما برخی از میم ها، بسیار معروف می شوند و میلیون ها میم از آن ساخته می شود. در این مقاله از سایت میم فارسی به بررسی و معرفی برخی از معروف ترین و ترند ترین میم های ایران خواهیم پرداخت.

میم های ایرانی ترند شده در فضای مجازی

میم ساز های ایرانی دست از کار نکشیده اند و میم های ایرانی بسیار زیادی را از اتفاقات، فیلم ها و اخبار ساخته اند اما برخی از این میم ها در فضای مجازی پر شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

میم مختار و کیان ایرانی

میم مختار و کیان ایرانی

مختار یکی از سریال هایی است که نزدیک به ۴۰ بار از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش شده است به طوری که بسیاری از ایرانی ها این سریال را از حفظ کردند در این میان میم ساز ها ساکت نمانده و با برخی از صحنه های این فیلم شوخی کرده اند مانند سکانسی که مختار با یار ایرانی خود یعنی کیان در دل می کند.

میم چرا کشتیش؟

میم چرا کشتیش؟

در این میم شما مردی می بینید که شمشیری بر دوش خود گرفته و بر سر جنازه ای دو تکه شده ایستاده است و در کنار مرد شمشیر به دست مرد سیاه پوشی می بینید که شبیه فردی دادگر و قاضی مانند است. این تصویر نوعی نقاشی است که بسیار شبیه نقاشی های شاهنامه است و با میم چرا کشتیش بسیار معروف شده است.

میم شهاب حسینی

میم شهاب حسینی

شهاب حسینی یکی از بازیگران محبوب و معروف ایرانی است که چندین جایزه خارجی و داخلی برای بازی های درخشان خود دریافت کرده است. می توان به شهاب حسینی لقب میم دار ترین بازیگر ایران را داد که از میم سازان ایرانی از برخی از فیلم ها و برنامه های او مثل: جدایی نادر از شیرین، فروشنده، امتحان نهایی و … میم های بسیار زیادی ساخته اند.

میم نوید محمد زاده

میم نوید محمد زاده

یکی دیگر از میم دار ترین بازیگران ایرانی، نوید محمد زاده است که میم سازان ایرانی میم های بسیار زیادی برای این بازیگر ساخته اند. اولین میم نوید محمد زاده در فیلم ابد و یک روز در صحنه (سمیه نرو) ساخته شد اما بعد با تلفیق میم ابد و یک روز و قورباغه یکی از مشهور ترین میم های مقایسه ای ایران شناخته شد.

آخرین میم نوید محمد زاده تا تاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۰ میم بوسه او بر روی همسرش (فرشته حسینی) است که سر و صدای بسیار زیادی در ایران کرده بود.

میم پرویز و پونه

میم پرویز و پونه

قطعا میم معروف پرویز و پونه را دیده اید که مردی کارتونی بر روی نشسته و انگار از خواب بلند شده است و فکر می کند. سروش رضایی خالق انیمیشن سوریلند یکی از انیماتور ها و صدا پیشه های معروف ایرانی است که بسیاری از ما او را با طنز های تلخ اجتماعی و سیاسی اش می شناسیم.

میم های خارجی ترند شده در ایران

یکی از مراجع اصلی میم های خارجی سایت imgflip نام دارد که به ساخت میم های مختلف و ترند می پردازد و با توجه با بازخوردی که میم های مختلف دارد، میمی که بیش ترین بازخورد را داشته باشد به عنوان میم ترند شناخته می شود اما این نکته را نیز بگوییم که برخی از میم های ترند شده در imgflip به دلیل داشتن مغایرت با فرهنگ ایران در فضای مجازی ایران پایی نگذاشته اند. ما در این لیست به بررسی میم های خارجی ترند شده در ایران خواهیم پرداخت.

میم کاپیتان آمریکا

میم کاپیتان آمریکا

استیو راجرز در فیلم کایپتان آمریکای ۲ در حال مبارزه با سازمان هایدرا بود که از زمان جنگ جهانی دوم بر سیستم شیلد نفوذ کرده بودند استیو راجزر وارد آسانسوری می شود که ماموران هایدرا در لباس ماموران شیلد ایستاده اند. بعد از گذشت چند لحظه، کاپیتان آمریکا و ماموران با یکدیگر درگیر می شوند و این صحنه تبدیل به یکی از معروف ترین میم های ایران می شود.

میم ویل اسمیت

میم ویل اسمیت

در مراسم اسکار وقتی مجری این مراسم همسر ویل اسمیت را به دلیل کچل بودن مسخره، رگ غیرت اسمیت کلفت شد و بر روی سن پا گذاشت و سیلی محکمی به مجری زد و کاملا ریلکس به جای خود بازگشت و جایزه اسکار خود را دریافت کرد. صحنه برخورد سیلی با صورت مجری تبدیل به یکی از معروف ترین میم های ایران و جهان شد.

میم آندرس آراتو

میم آندرس آراتو

مهندس برق کشور مجارستان که بعد بازنشستگی به درخواست یکی از عکاسان معروف به عکاسی استوک می پرداخت روزی یکی از عکس های خود را که با لبخندی همراه با ناراحتی به لپ تاپ نگاه می کند دید که ترند شده است و به همین راحتی در فضای مجازی معروف شد.

میم گیگا چاد

میم گیگا چاد

ارنست خالیمو (Ernest Khalimov) معروف به گیگا چاد بدنساز و مدل روسی است که برای اولین در در سال ۲۰۱۶ در یکی از پروژه های عکاسی، عکاس معروف کریستا سادملیس حضور داشت و از آن پس نام او بین مردم به دلیل جذابیت بسیار بالا و زاویه خاص فک، زیبایی چهره، قد بلند و عضلات ماهیچه ای او افتاد. همچنین او با داشتن طرح خالکوبی گیگا چاد روی بدن خود به همین نام معروف شد.

یکی دیگر از دلایلی که او با میم ندیدم، نشنیدم، نخواندم، نگا….دم و … معروف شد به این دلیل بود که پاسخ افرادی که تولد او را در پیج اینستاگرامش تبریک گفته بودند نداد و در پست بعدی خود این گونه نوشت (به دلیل این که فردی اجتماعی نیستم، پیام های شما را ندیدم و نخواندم).

کلام آخر

شبکه اجتماعی میم فارسی یک سوشال متکی به میم است که شما می توانید تمام میم های خام مورد نظر خود را پیدا کرده و میم خود را با جملات دلخواه خودتان بسازید.

(Visited 1,850 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *