آندرس آراتو کیست و چطور میم شد؟

اگر اهل فضای مجازی هستید حتما عکس آندرس آراتو را دیده اید اما شاید او را با نام پیرمرد پشت لپ تاب می شناسید در فضای مجازی عکس آندرس آراتو به یک میم تبدیل شده است و بیش تر برای نشان دادن ناکامی ها و اتفاقاتی قابل پیش بینی مورد استفاده قرار می گیرد اما برای شما شاید سوال پیش آمده باشد که آندرس آراتو یا همان پیرمرد پشت لپ تاپ کیست؟ در این مقاله به بررسی زندگی آندرس آراتو و نحوه تبدیل شدن او به میم خواهیم پرداخت.

آدرس اینستاگرام آندرس آرانو

زندگینامه آندرس آراتو

اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می دهد به ما ثابت کرد که ما می توانیم به سرعت مشهور شویم با حضور در یک برنامه تلویزیونی، بازی در یک صحنه فیلم یا با حضور در یک کلیپ یا یه عکس از ما در فضای مجازی پخش شود. آندرس آراتو نیز با پخش یک از او به سرعت در دنیای مجازی به شهرت رسید.

آندرس آراتو  متولد ۱۱ ژوئیه سال ۱۹۴۵ در کشور مجارستان است  و در سال ۱۹۶۹ از دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست مدرک دانشگاهی خود را از رشته مهندسی برق اخذ کرد و به فعالیت خود به عنوان مهندس برق در یکی از شرکت های کشور مجارستان پرداخت پس از بازنشستگی به عنوان دی جی به مدت ۵ سال در یک ایستگاه رادیویی به فعالیت خود ادامه داد و در کنار این فعالیت به عکاسی برای شرکت های بزرگ نیز می پرداخت، دست روزگار او را به وسیله عکس هایش و با داشتن لبخند خاصش به یکی از چهره های معروف در فضای مجازی تبدیل کرد.

مطالب مرتبط: گیگا چاد کیست و چطوری میم شد؟

زندگینامه آندرس آراتو

عکس های پیرمردی که غمش را پنهان کرده است

آندرس آراتو به همکاری یکی از عکاس های مشهور جهان، عکس هایی در طیف وسیع در ظواهر و شغل های مختلف را گرفته است و عکاس او را به گونه در تصویر کشیده است که گویی در همه مشاغل استاد و حرفه ای بوده و بسیار هیجان زده است. اما میمیک صورت او به گونه ای است گویی از چیزی ناراحت هست و برای پنهان کردن این ناراحتی لبخنده زده است و دقیقا شما را یاد زمانی می اندازند که از کار یا فردی ناراحت هستید ولی نمی خواهید به روی خودتان بیاورید.

عکس های پیرمردی که غمش را پنهان کرده است

جریان میم شدن آندرس آرتو از زبان خودش

در این قسمت از مقاله به مطالعیه داشتان میم شدن پیر مرد پشت لپ تاپ از زبان خودش خواهیم پرداخت.

من این عکس را حدود یک سال قبل از این اتفاقات (یعنی یازده سال پیش) گرفته بودم. درست زمانی که هنوز به عنوان مهندس برق کار می کردم. یک عکاس حرفه ای پس از دیدن عکس های من در فیس بوک با من تماس گرفت و گفت که به دنبال شخصی شبیه من است تا در عکس هایش مدل شود. من هم با خوشحالی پذیرفتم چون این کار را دوست داشتم. عکاس من را به استودیوی نزدیک خانه‌ام در بوداپست دعوت کرد و از زوایای مختلف و در مکان‌های مختلف عکس‌های مختلفی گرفتیم و او در طول دو سال همکاری‌مان صدها عکس از من برای پروژه‌های مختلفش گرفت.

تصور می کردم که شرکت ها و وب سایت های مختلف از این عکس ها استفاده کنند، اما انتظار نداشتم که این میم های اینترنتی محبوب شوند. بعد از مدت کوتاهی متوجه شدم که مردم روی عکس های من متن می نویسند و در مورد همسران خود که آنها را ترک کرده اند یا در مورد کلاهبرداری و سرقت آنلاین هویت و خالی شدن حساب های بانکی آنها صحبت می کنند. در واقع آنها از عکس های من استفاده کردند زیرا فکر می کردند عکس من یک لبخند همراه با غم است و من “خنده تلخ” بر لب دارم.

جریان میم شدن آندرس آرتو از زبان خودش

بعد از اینکه این عکس های استوک تبدیل به میم شد ، روزنامه نگاران شروع به تماس با من کردند و از من خواستند که برای مصاحبه به خانه ام بیایند. اما همسرم خیلی خوشحال نبود و فکر می کرد این مصاحبه ها حریم خصوصی ما را تغییر داده است و اصلاً از آنچه برای عکسهای من اتفاق افتاد راضی نبود. برخی از مردم حتی اعتقاد نداشتند که این عکس ها واقعی بودند و من وجود داشتم. در واقع ، آنها فکر می کنند من یک عکس فتوشاپی هستم و حتی به یاد می آورم که یک نفر با من تماس گرفت و از من خواست که اثبات کند که من واقعی هستم.

به تدریج ، مردم فهمیدند که مالکیت میم ها متعلق به من است و آنها به من زنگ زدند و به من شغل های متفاوتی پیشنهاد دادند. آنها حتی در تبلیغات تلویزیونی به من نقشی پیشنهاد کردند. در یکی از این تبلیغات، که در آن من نقش یک فروشنده ماشین مجارستانی را بازی کردم ، به عنوان مثال ، برای خرید یک ماشین استفاده شده به آلمان سفر می کنم و ماشین در جاده خراب می شود. صاحب مارک تبلیغات در پیام تبلیغاتی به مخاطبان پیشنهاد کرد که اگر من ماشین را از خود شرکت خریداری کرده بودم ، این مشکلات به من نمی رسید. پولی که از این تبلیغات دریافت کردم زندگی من را تغییر داد و حتی همسرم نظر من را تغییر داد.

کلام آخر

شما هم می توانید نظرات خودتان را در مورد میم پیرمرد پشت لپ تاب و آندرس آراتو برای ما در سایت میم فارسی بنویسید همچنین می توانید با میم های خود را با آسان ترین روش در این سایت بسازید.

(Visited 370 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *