جریان میم چرا کشتیش

امروزه میم ها تبدیل به بخش بزرگی از زندگی ما در فضای مجازی شده است شاید هم یکی از مهم ترین دلایل حضور ما در فضای مجازی میم ها هستند که باعث خندیدن و شاد شدن ما می شوند. یکی از میم هایی که چندی پیش در فضای مجازی سر و صدای بسیار زیادی کرد میم چرا کشتیش بود که تصویر آن  یکی از نقاشی های دوران ایلخانی است که در ادامه‌ی این مقاله از سایت میم فارسی به بررسی این نقاشی و این میم بررسی خواهیم کرد.

نقاشیه چرا کشتیش

نقاشیه چرا کشتیش

شاهنامه فردوسی که بسیاری از این گونه نقاشی ها متعلق به آن است به دوران ایلخانی بر می گردد که تقریبا بعد از حمله مغول ها به ایران، در ایران به حکومت رسیدند که از نسل مغول ها نیز بودند اما تفاوت این حکومت با نسل مغول ها این بود که با فرهنگ ایرانیان آشنا شده بودند و به هنر، شعر و تقاشی اهمیت بسیار زیادی میدادند.

نقاشی میم چرا کشتیش توسط استاد شمس الدین شاگرد استاد احمد موسی کشیده شده است که در آن  دوران یکی از قدرتمند ترین و بهترین نقاش های سلسله ایلخانی بوده است.

مطالب مرتبط: معروف ترین میم های توییتر

تفسیر نقاشی میم چرا کشتیش

تفسیر نقاشی میم چرا کشتیش

همان طور که در این نقاشی می بیند فردی با پیراهن قرمز و شمشیر به دست بالای سر مردی مرده که دو تیکه شده است ایستاده و به با قیافه و استایل حق به جانب ایستاده است

در پست این مرد قرمز پوش، مردی سیاه پوش ایستاده است که استایل او به گونه ای است که که گویی در حال سوال کردن از مرد قاتل است.

در این میم مرد سیاه پوش فقط یک دیالوگ ثابت دارد و نقش قاضی را بازی می کند او از متهم می پرسد که چرا او را کشتی؟ و مرد قاتل در هر میم دلایل مختلف و خنده داری را بیان می کند. به عنوان مثال:

+چرا کشتیش؟

-به انیمه میگفت کارتون

-به امیر تتلو میگفت سلطان

و …..

چرا این میم ساخته شد؟

برخی از افراد در زندگی واقعی یا فضای مجازی برخی از حرکات و رفتار هایی انجام می دهند که آدم دلش می خواهد او را خفه کند این میم برای آن ساخته شده است.

کلام آخر

در این مقاله از میم فارسی به بررسی میم چرا کشتیش پرداختیم. در شبکه اجتماعی میم فارسی به بررسی فلسفه تمام میم های معروف جهان خواهیم پرداخت همچنین شما می توانید نظرات خودتان را در مورد میم چرا کشتیش برای ما در سایت میم فارسی کامنت کنید.

 

(Visited 557 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *