جریان میم چرا قیمه هارو می ریزی تو ماستا

جمله چرا قیمه ها رو میریزی تو ماستا برای اولین بار در فیلم خانه به دوش به نویسندگی و کارگردانی رضا عطاران، توسط حمید لولایی نقش اول این سریال گفته شد که بعد ها با روی کار آمدن فضای مجازی، در ایران مدتی ترند شد. در این مقاله از سایت میم فارسی به بررسی جریان میم چرا قیمه ها رو میریزی تو ماستا، بازیگران و داستان سریال زیبا و به یاد ماندنیه خانه به دوش خواهیم پرداخت.

سکانس چرا قیمه ها رو میریزی تو ماستا

سکانس چرا قیمه ها رو میریزی توی ماستا یکی از معروف ترین سکانس های سریال خانه به دوش است که در آن حمید لولایی(ماشالله پدر خانواده)، مریم امیرجلالی(مادر خانواده)، علی صادقی(تک پسر خانواده)،آناهیتا همتی(خواهر بزرگ) و نگین اوشانره(خواهر کوچک) بازی کرده اند.

در این سکانس تمام اعضای خانواده در حال شام خوردن هست که علی (علی صادقی) به فکر ازدواج با دختر خاله‌اش است و با غذای خود بازی می کند او ظرف ماست را جلوی خود گذاشته و قیمه ها را داخل آن می ریزد.

ماشالله (حمید لولایی) که در نقش پدر این خانواده در فیلم خانه به دوش بازی کرده است به علی صادقی می گوید چرا قیمه ها رو میریزی تو ماستا و این جمله را چندین بار تکرار می کند. این جمله در ایران تبدیل به نوعی ضرب المثل شده است.

از این جمله وقتی کسی چیزی را قاطی می کند و یا حرف و حرکت نامربوطی انجام می دهد، به او جمله را می گویند.

مطالب مرتبط: معروف ترین میم ها در ایران

خلاصه داستان فیلم خانه به دوش

خلاصه داستان فیلم خانه به دوش

حمید لولایی (ماشالله) که در این فیلم نقش یک فرد بی پول و فقیر را بازی می کند و به دنبال حل مشکلات مالی خود است با آقای بیات(خشایار راد) آشنا می شود که با پیشنهاد آقای بیات قصد دارد برای کار به کشور مالزی سفر کند به همین دلیل به آقای بیات پولی بابت هزینه های سفر پرداخت می کند.

اما آقای بیات کلاهبردار از آب در میاد که با باجناقش ماشاالله خان شریک هستند. در ادامه فیلم ماشالله خان با احمد (رضا عطاران) آشنا می شود که با او در یک کارگاه کفاشی کار می کنند و سپس با کمک احمد و پسرش به دنبال پس گرفتن پولش از آقای بیات و باجناقش است.

سکانس های به یاد ماندهی خانه به دوش

سکانس های به یاد ماندهی خانه به دوش

فیلم خانه به دوش یکی از به یاد ماندنی ترین سریال های تاریخ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که سکانس های بسیار جذاب و خنده داری داشت از دیگر سکانس های جذاب این سریال می توان به سکانس خواستگاری اشاره کرد که صندلی خواستگار دختر آقا ماشالله می شکند و علی صادقی با صدای بسیار بلند به او می خندد.

دیگر سکانس به یاد ماندنی این سریال، صدا کردن علی توسط ماشاالله خان از پشت بام است که با لحنی خاص علی را صدا می کند.

کلام آخر

در شبکه ی اجتماعی میم فارسی علاوه بر این که شما می توانید برای خود میم های مختلفی را بسازید می توانید تمام فلسفه های میم و نحوه ترند شدن آن ها را در قسمت وبلاگ این سایت مطالعه کنید همچنین شما می توانید نظرات خودتان را در مورد جریان میم چرا قیمه ها رو میریزی ماستا برای ما کامنت کنید.

(Visited 712 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *